آجرنما پشت تلویزیون

آجر نما پشت تلویزیون یکی از روشهای جدید برای طراحی دیوار پشت تلویزیون در خانه هاست. امروزه تلویزیون به بخشی جدایی ناپذیر از اتاق نشیمن تبدیل شده است. از آنجا که تلویزیون یکی از ویژگی های غالب اتاق نشیمن یا سالن است، باید دیوار اطراف آن را به عنوان یک ویژگی برجسته طراحی کرد. همچنین، پنهان کردن سیمهای داخل دیوار آجری، کابینت یا صفحه دیوار برای ایجاد جلوه ای منظم و بدون درهم و برهمی فضا ضروری است. در این مقاله به انواع آجر پشت تلویزیون و نمای آجری پشت تلویزیون می پردازیم.

میتوان پشت تلوزیون را به طور کلی با یک دیوار آجری پوشش داد. یا اینکه از طرح هایی که اصطلاحا به آن هشته گیر می گویند، استفاده کرد. بدین صورت که فقط بخشی از دیوار به شکلی با آجر پوشش داده می شود. آجر مصنوعی دکوراتیو که به شکلی آماده بر روی پنل است و با چسب مخصوص به دیوار چسبانده می شود، یکی از روشهای طراحی پشت تلویزیون است. یا اینکه مستقیما از آجر طبیعی  استفاده کنید. استفاده از آجر رستیک نما، آجر دستی و آجر آنتیک نیز میتواند انتخاب خوبی باشد. یکی از ویژگی های مهم آجر، انرژی آن است که به فضا منتقل می شود و آن را از سنگ که هویتی سرد و جامد دارد متمایز میکند.

رنگ بندی آجر نسوز پشت تلویزیون

پشت تلویزیون میتوان از انواع آجر نما اصفهان استفاده کرد که دارای رنگ بندی متنوعی است. از جمله آجرهای سفید نسوز، آجر انگلیسی، آجر قهوه ای، شاموتی، مشکی و … . استفاده از رنگهای خنثی مانند سفید یا آجر سفید صدفی میتواند در باز نشان دادن فضا کمک زیادی بکند. معمولا آجر سفید در طراحی داخلی نقش بسیار مهمی دارد. اگر فضای نشیمن شما کوچک است، توصیه می شود از رنگهای روشن استفاده کنید. اگر به دنبال طرح های سنتی هستید، میتوانید از آجر خشتی سنتی که نمای بسیار زیبایی دارد، استفاده کنید. رنگهای گرم مانند آجرهای شاموتی و انگلیسی نیز به فضای نشیمن صمیمیت و گرما می بخشد. اما رنگهای تیره مانند آجرهای مشکی، که به ندرت برای طراحی پشت تلویزیون استفاده می شود، را میتوان به صورت بخشی از دیوار با طرحی خاص به کار برد. برای نمای پشت تلویزیون قالبا از آجرهای پلاک سایز 31×7 استفاده میشود که آن هم قابل تغییر است.

تاریخچه آجر در ایران
ادامه مطلب
آجر نما پشت ال سی دی

با اینحال اگر در حال حاضر آجر یکی از ویژگی های معماری خانه شما نیست، می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. مهم نیست که چقدر آجر را دوست داشته باشید، در نهایت به نظر می رسد از جای خود خارج شده و می تواند ارزش خانه شما را کاهش دهد. توصیه میشود اگر صد درصد تصمیم گرفته اید که از آجر برای نمای پشت تلویزیون استفاده کنید، به فکر کاشی کاری آشپزخانه یا یکی از دیوارهای اتاق خود با آجر باشید. به این ترتیب، شما به سطحی می رسید که استفاده از آجر برای طراحی در خانه تان منطقی به نظر برسد.

دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم؟

وقتی متریال خود را انتخاب کردید، نوبت انتخاب المان ها و عناصر دیگر می رسد. ما در اینجا فرض میکنیم آجر بعنوان نمای پشت تلویزیون به کار برده میشود. پس از انتخاب نوع و رنگ آجر، زمان انتخاب چیدمان آن است. آیا میخواهید به طور کلی دیوار را آجری کنید یا از طرح هشته گیر استفاده کنید؟ شما میتوانید دیوار را ساده نگه دارید و صفحه پشتی تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی معرفی کنید. با اینکار به راحتی میتوانید خانه تان را با انواع دکوراسیون مدرن، سنتی و… ترکیب کنید. برای اجرای آجر نیز میتوان به روش های مرسوم یعنی استفاده از چسب یا پنل های آماده استفاده کنید. در اینجا به چند مورد در ارتباط با هماهنگی رنگ دیوار پشتی تلویزیون و دیگر عناصر دکوراتیو اشاره میکنیم:

تزیین دیوار پشت تلویزیون با آجر

استفاده از عناصر دکوراتیو که شامل موارد زیر میشود:

آجرنما شومینه
ادامه مطلب

نور پس زمینه را برای پشت تلویزیون انتخاب کنید. با نصب چراغ های نوار LED در اطراف صفحه تلویزیون، جلوه کلی دیوار تلویزیون را با نور پس زمینه بالا ببرید. همچنین می توانید چراغ های نواری LED رنگی را در اطراف قاب آجری اطراف تلویزیون، برای تزریق عنصر نشاط در اتاق نشیمن انتخاب کنید.

نمای آجر نسوز پشت تلویزیون

یک کابینت، کنسول یا میز تلویزیون دیواری نصب کنید. یک دیوار مشخص با یک کابینت تلویزیون جمع و جور و دیواری ایجاد کنید که علاوه بر صرفه جویی در فضای با ارزش کف، تمیز کردن آن آسان باشد. تلویزیون دیواری را با تصاویر آرایه ای، چاپ یا نقاشی احاطه کنید. با ایجاد یک ترکیب جالب، دیوار تلویزیون را به یک دیوار نمایش شیک تبدیل کنید. اینکار را میتوانید با قفسه های چوبی یا فلزی انجام دهید. استفاده از یک گلدان روشن بزرگ نیز میتواند در ایجاد فضایی زیبا کمک زیادی بکند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *